• Русский
  • Participants

    BREAKBULK RUSSIA 2020

    Preliminarylistofconferenceparticipants as of 11th of March 2020

    CARGO OWNERS

    ARCTIC LNG 2

    Astafiev Georgy, expert

    Atomstroyexport

    Evstifeev Andrey, chief specialist

    Kenyaikin Nikolay, chief specialist

    ERIELL Group

    Kayumov Sultanbek, head of Single Logistics Center

    GAZPROM NEFT 

    Khripunov Evgeniy, head of logistics direction

    GAZPROMNEFT – ONPZ  

    Dolinnaya Ekaterina, customs clearance chief specialist

    Agorodnikov Dmitriy

    Bilko Vladimir, transport chief specialist

    Alexeenko Elena, customs clearance chief specialist

    GAZPROMNEFT-SNABJENIE

    2 delegates

    HDService  

    Melnikova Maya, head of contract support department

    IKO Holding GmbH    

    Hakobyan Vahe, director of logistics

    Instrument Design Bureau  

    But Danila, logistics department director

    Izhorskiye Zavody  

    Nikolaev Dmitriy, railway transportations leading specialist

    John Deere Rus  

    Malikov Dmitry, logistics analyst

    NIPIGAS

    1 delegate

    NOVATEK-Murmansk  

    Lisovoy Oleg, head of logistics department

    RAOSProjectOy    

    Plyusnin Artem, head of logistic, customs clearance and storage facilities discipline

    Mikhaylovskaya Oxana, logistic discipline lead of supply directorate

    Linder Michael, procurement discipline lead

    REIN

    Putsylo Yulia, head of direction

    Rostselmash GC  

    Kleimenova Yuliya, head of external logistics department

    Sandvik Mining and Rock Technology    

    Anisimova Lyudmila, procurement manager CIS

    Kravchenko Artem, logistics services procurement specialist

    Siemens Gas Turbine Technologies    

    Soloviev Vasily, logistics director

    Siemens Transformers  

    Kovalev Filipp, logistics specialist

    Petrov Vladislav

    StroyTechInvest

    Skopylatova Olga, logistics manager

    TITAN-2 CONCERN  

    Revyakin Georgi, head of transport expedition department

    Transport directorate SPA “Azot”    

    Savenkov V.S., deputy CEO for transportations

    Gorshkov Sergey, head of the automotive department

    Perepechen P.I., automotive department chief specialist  

    Vestas North & Central Europe    

    Gordeev Nikolay, transport and customs specialist

    Freight forwarding and agent companies

    A.R.T. Logistics (Kazakhstan)

    Melnikova Lyudmila, head of railway transportation department

    ARIJUS (Lithuania)    

    Medardas Znaidauskas, projects manager

    AsstrA Forwarding AG    

    Lokhovinin Egor    

    AST Plus    

    Govorov Dmitriy, CEO

    Tretiakov Maxim, commercial director

    Matrosov Pavel, head of project transportations department

    ATR

    Dedov Evgeniy, CEO

    Aseev Oleg, executive director

    ATPNevskoe 

    Ligovina Elena, CEO

    BALTAMERICA transport agency   

    Asadullaev Nazim, head of logistics and freight department 

    Baltic Mercur

    Rybakov Yuri, head of freight service

    Benchmark Trading    

    Egupov Evgeniy, CEO

    Khalilov Nazim, commercial director

    Benchmark-Logistics

    Peshkov Pavel, CEO

    Bertling Kazakh Logistics (Kazakhstan) 

    Ermatov Erzhan, commercial manager

    Kuspanov Ali, commercial manager

    Blue Water Shipping    

    Shorokhova Tatiana, CEO

    Knyazev Ilia, project manager

    BLG Logistics SPb  

    Heines Andreas, director sales

    Aboev Murat, managing director

    C. Steinweg-Handelsveem b.v. (Netherlands)

    Martijn Noe, commercial director

    Deryabina Irina, business development project manager

    DAKOTRANS

    Vlasov Igor, branch director

    EurAsiaTransit (Kazakhstan)  

    Olzhas Abibulla, projects director

    FESCO     

    Yarullin Marat, project logistics director

    Sadchikova Svetlana, head of project transportations department Saint-Petersburg 

    Fortuna Trans-Expeditor  

    Laptev Alexey, CEO    

    Dresvyannikov Vitaly, financial director    

    Makarova Irina, head of tenders department   

    Gazpromtrans

    Korabelnikov Igor

    GruzTrans

    Kraskovskiy Dmitriy, CEO

    Hellmann East Europe  

    Aliev Malik, operational director

    Maksimenko Roman, project manager

    Musokhranova Svetlana, business development manager

    Impextransservis

    Kovalchenko Anna, logistics manager

    Keen-Mark-Logistic    

    Ivashenko Sergey, manager

    Logistic-Center

    Zhukov Maxim, CEO

    Kharitonov Sergey, oversized cargoes transportation specialist

    MAGELLAN

    Khublaryan Arcady, CEO

    Sidoshenko Sergey, transport logistics manager

    Butskiy Evgeniy, transport logistics manager

    Samolyuk Irina, head of Saint-Petersburg branch

    MagellanTrans

    Sobolev Georgi, CEO

    MCS    

    Shabalin Gleb, CEO

    Modul

    Rodygin Vladimir, chief technologist

    Smirnov Maxim, head of oversized and project transportations direction

    Kozlov Evgeniy, sales department specialist

    MonArch    

    Stoyanchuk Yuri, deputy director for transport

    NAWINIA RUS 

    3 delegates

    Negabaritika

    Palienko Dmitry, CEO

    Borodin Vyacheslav, deputy CEO

    Kalashnikov Sergey, commercial director

    Negabarit-Trans 

    Avanesyan Pavel    

    NST  

    Sergeev Anatoly, deputy CEO

    Stepanenko Dmitriy, logistics manager

    Kulikov Alexey, logistics manager

    Peter-Trans 

    Bogudinov Dmitriy, CEO

    RB Trans  

    Annenkov Pavel, CEO

    Efimovich Pavel, head of multimodal transportations department

    RKP-Trans  

    Nikonov Vadim, head of logistics department

    RTL

    Marchenko Viktor, director for business development in Russian Federation and CIS

    Spetstyazavtotrans GC

    1 delegate

    Silach-TransBaltic

    Gefel Denis, CEO

    STS Logistic

    Dorokhov Vladimir, regional development director

    TIS Group    

    Grechukhina Ekaterina, deputy director for commercial affairs

    Filatov Andrey, project logistics deputy director

    UTEC    

    Knyazev Alexander, head of commercial department

    Vector

    Spiryugov Alexander, executive director

    Volgo-Baltic Logistic 

    Kostylev Egor, project manager

    Volga-Optima  

    Dzhurko Alexander, head of freight department

    Railway operators

    Central Directorate for terminal and warehouse complex management – RZD    

    Chernousov Sergey, first deputy director

    Shepelyaev Artem, head of commercial service

    RWTO

    Volkov Pavel, commercial director 

    RZD Logistics        

    Vinokurova Natalia, deputy director for industrial logistics and outsourcing

    Ermakov Alexey, head of oversized cargoes transportation department

    Ports and maritime administrations

    Corinth Canal S.A. (A.E.DI.K)    

    Roussis Dimitris, sales & marketing department, data protection officer

    Georgios Zouglis, general manager  

    Ilias Giatsios, head of legal department / member of the board  

    Port Bronka

    Larin Sergey, sales and marketing department chief specialist

    Insurance and Survey

    General Survey Company   

    Pashkova Tatiana, director of Moscow representation

    Ingosstrakh, Saint-Petersburg branch

    Golubeva Marina, special risks insurance department leading specialist

    Bushmakin Roman, special risks insurance department chief specialist 

    PANDITRANS    

    Kolegova Oksana, deputy CEO

    Ships and People    

    Ilienko Georgi, executive director

    Machinery and equipment manufacturers

    Cometto S.p.A.  (Italy)  

    Zingan Adrian, export sales manager

    INDUSTRIAL TECHNOLOGIES   

    Bermes Arsentiy, commercial director

    Nooteboom Trailers B.V.    

    Olesya Gommers

    Politrans   

    Konovalov Sergey, commercial director

    TechnoService

    Gusev Pavel, CEO

    Shipping companies and freight brokers

    Ark Shipping Company

    Sochin Alexander, commercial director

    CMA CGM RUS  

    Sokolov Alexander, expert, OOG, Projects

    FESCO

    Vishnevskaya Natalia, freight department leading manager

    GlogosProject

    Grinevich Konstantin, CEO

    Ingria Shipping   

    1 delegate  

    MT-Group

    Filippov Filipp, fleet operation director

    Serbin Sergey, head of freight department

    NB Shipping    

    Golozubov Alexey, managing director        

    Slipchenko Oleg, project manager            

    Tomorovshenko Oleg, project manager               

    Maslov Anton, project manager

    P&O Maritime Logistics (UAE)

    Drozdov Alexander, director

    SEA LINES  

    Khamidullina Zhamilya, freight manager

    Shipmar Co. LTD & USC LTD    

    Batin Andrey, CEO

    SPLIETHOFF GROUP    

    Radkevich Yulia, commercial representative

    Airlines and air brokers

    AviaPlus

    Kartashov Alexander, business development leading specialist

    Special permits and convoy

    K-TRANSGROUP    

    Ataibekov Samat, director

    Public organizations and associations

    National Association of Road Freight Transport “GRUZAVTOTRANS”

    Matyagin Vladimir, president